(Ne)očekivan rasplet grupe E: Belgiji dovoljan remi za prolaz dalje, Ukrajina ide kući, a Slovačka i Rumunija odigrali ‘po dogovoru’

Danas su u terminu od 18 sati odigrane dvije utakmice posljednjeg kola grupe E Evropskog prvenstva, a obje su završene remijima.

Slovačka je odigrala 1:1 protiv Rumunije, dok je Ukrajina odigrala bez pogodaka sa Belgijom. Ovi rezultati su odgovarali Rumuniji i Belgiji koje su ostvarile prolaz dalje, dok kao trećeplasirana dalje ide i Slovačka. Posljednja na tabeli završila je Ukrajina.

Slovačkoj i Rumuniji je odgovarala podjela bodova da bi obje reprezentacije prošle u nokaut fazu, a “teoretičari zavjere” već danima pričaju kako će ovaj susret baš tako i završiti. Da stvar bude “najgora” meč je završen upravo tako, remijem, te je cijenu platila Ukrajina.

Slovačka je danas do vodstva stigla u 24. minutu, kada je na asistenciju Kucke glavom mrežu Rumuna zatresao Duda. Konačan rezultat utakmice postavljen je brzo, odnosno 13 minuta kasnije, nakon što je Marin sa penala poravnao na 1:1.

Kada se radi o duelu Belgijanaca i Ukrajinaca, Rebrovim izabranicima je trebala pobjeda kako bi se plasirali dalje, obzirom da su Rumunija i Slovačka odigrali neriješeno.

Nisu reprezentativci Ukrajine uspjeli doći do trijumfa i sva tri boda iako su imali nekoliko izglednih šansi, pa su na kraju i eliminisani sa Evropskog prvenstva.