‘Nerazzurri’ nastavljaju sanjati san o odbrani Scudetta: Inter u derbiju Italije savladao Juventus za ogromna tri boda

Igrači Intera su u velikom talijanskom derbiju trijumfovali nad Juventusom u Torinu rezultatom 1:0.

Ovaj derbi je fantastično počeo. Sijevalo je sa svih strana, igralo se dosta brzo, a prvu veliku šansu imao je Giorgio Chiellini u devetom minutu, defanzivac Juvea je pogodio prečku.

U međuvremenu Juventus je ostao bez Locatellija koji je zbog povrede morao napustiti teren. Finiš prvog poluvremena donio je pravo ludilo.

Alvaro Morata je u svom šesnaestercu nagazio Dumfriesa, a sudija Irrati pokazuje na bijelu tačku. Wojciech Szczesny je odbranio udarac Hakana Calhanoglua, ali je VAR uočio da je Matthijs de Ligt ranije ušao u kazneni prostor i penal je ponovljen.

Drugi put Turčin nije pogriješio. Bio je precizan i pogodio mrežu gola ‘Stare dame’ za odlazak na odmor sa jednim pogotkom prednosti.

Nastavak je donio potpunu dominaciju domaćih, redale su se šanse pred golom Samira Handanovića i prosto je nevjerovato kako se aktuelni prvak Italije uspio odbraniti.

Inter se tako našao na trećoj poziciji talijanske Serie A sa 63 boda, tri manje od Milana i Napolija. Juventus zastupa četvrto mjesto sa 59 bodova.