Neslavan debi za Piolija: Lecce u sudijskoj nadoknadi do boda u Milanu

Milan je kao domaćin remizirao sa Lecceom rezultatom 2:2 u sklopu 8. kola Serije A. Ovo je ujedno bila i prvenstvena utakmica novog šefa stručnog štaba ‘Rossonera’, Stefano Piolija.

Domaći su do vodstva stigli u 20. minuti susreta. Hakan Calhanoglu je postigao efektan pogodak koji je bar za kratko utišao zvižduke sa tribina kultnog stadiona.

U drugom poluvremenu viđena su mnogo veća uzbuđenja. Prvo je Lecce u 63. minuti poravnao rezultat. Donnarumma je prvo skinuo penal Babacaru, ali ovaj iz odbijanca pogađa za 1:1.

Nakon toga, Milan je morao po pobjedu a Pioli je posegnuo za izmjenama. U igru je ušao Piatek koji je ujedno i bio strijelac nakon lijepe akcije u 81. minuti.

Ipak, sve nade navijača pale su u vodu u sudijskoj nadoknadi. Calderoni je postigao fantastičan pogodak koji će konkurisati za najbolji ovog kola.

Milan nakon ovog kola zauzima 12. poziciju sa 10 osvojenih bodova, dok je Lecce na 15. sa sedam osvojenih bodova u povratničkoj sezoni u Seriji A.