Nestvarna statistika Keylora Navasa na Camp Nou!

Nakon prvoga El Clasica u 2019. godini nogometaši Real Madrida imaju više razloga za zadovoljstvo.

Na stadionu Barcelone Camp Nou u srijedu navečer igrala se prva polufinalna utakmica Kupa kralja, a konačan rezultat 1:1 više odgovara Madriđanima zbog pogotka u gostima.

Jedan od junaka najvećeg španjolskog nogometnog derbija bio je vratar Real Madrida Keylor Navas.

070219Navas1

Kostarikanac se istaknuo sjajnim reakcijama u prvom poluvremenu kada je Barca imala tri velike prilike za izjednačenje. U 20. minuti Malcom je pobjegao Realovoj obrani, izašao pred Navasa, ali je Realov vratar obranio njegov udarac.

U 32. minuti priliku je imao i Ivan Rakitić, ali je njegov udarac glavom završio u vratnici. Tri minute kasnije zaprijetio je i Luis Suarez, ali je Navas još jednom sjajno obranio.

U 58. minuti nova vrhunska intervencija Navasa. Arthur je uputio dugu loptu Jordbiju Albi, no Navas je bio brži i spriječio pogodak. Ipak, u nastavku akcije lopta se odbila do Malcoma koji je zabio u nebranjenu mrežu za konačnih 1:1.

Nestvarno zvuči podatak da je Keylor Navas u dresu Real Madrida neporažen na Camp Nou. Kostarikanac je u pet susreta ostvario dvije pobjede i tri remija.

Postigli smo pogodak koji će nam zasigurno mnogo značiti u uzvratnoj utakmici. Ovo su dvije vrhunske momčadi, a mi ćemo dati sve od sebe da iskoristimo prednost koju smo ostvarili“, izjavio je 32-godišnji Navas.