Nestvarno: Čudesni Neymar “povaljao” kompletnu odbranu Juventusa

U prvom kolu International Champions Cupa Barcelona je rano jutros po našem vremenu na MetLife stadionu u New Jerseyju savladala Juventus rezultatom 2:1. Maestralni Neymar Jr. ponovo je oduševio svojim potezima.

Brazilski napadač postigao je oba pogotka za tim iz Katalonije, što je na kraju bilo dovoljno za pobjedu. Barca je dominirala u prvom dijelu i nakon nekoliko prilika u 15. minuti stižu do prednosti. Paco Alcacer asistira za Neymara koji rutinski pogađa za 1:0.

U 26. minuti već je bilo 2:0, a ponovo je strijelac Neymar. Sjajni Brazilac je primio loptu malo izvan kaznenog prostora Juventusa, a onda simultankom izbacuje iz igre skoro kompletnu odbranu protivnika i postiže fantastičan pogodak.

Zaista, ovaj čovjek ima magiju u svojim nogama. Stara dama je u drugom dijelu malo povezala svoje redove, što je rezultiralo pogotkom Chiellinija u 63. minuti. Do kraja je Gonzalo Higuain propustio veliku priliku za poravnanje rezultata, te je na kraju ostalo 2:1 za Barcelonu.