Neuer branio koliko je mogao: Messi za tri minute slomio Bavarce

Polufinalni dvoboj Lige prvaka između Barcelone i Bayerna na Camp Nou završio je slavljem katalonske momčadi, koja je blitzkriegom argentinskog čarobnjaka Lea Messija u samo tri minute te kasnim pogotkom Neymara srušila Bayern i rezultatom 3:0 osigurala miran san uoči uzvrata u Münchenu.

Nijemce nisu uspjele spasiti ni sjajne odbrane raspoloženog Manuela Neuera, koji se iskazao posebno u prvom dijelu, ali u završnici dvoboja protiv Lea Messija ipak nije mogao.

Barcelona slavi Lea Messija, u polufinalnom dvoboju Lige prvaka nazvanom i “finalom prije finala” Katalonci su s 3:0 savladali Bayern, a sve zahvaljujući pogocima Messija u razmaku od samo tri minute te konačnom potvrdom Neymara za veliku i važnu pobjedu domaćina.

Barcelona je dominirala tokom čitavog susreta, propustila nekoliko velikih prilika u prvom dijelu, ali je u nastavku na svoje došao Messi i doveo katalonsku momčad na korak do naslova europskog prvaka.

Utakmicu su bolje otvorili nogometaši Barcelone, koji su već u 12. minuti propustili veliku priliku za vodstvo. Suarez je pobjegao defanzivcima Bayerna i sam se sjurio prema golu Neuera, koji je uspio odbiti opasan pokušaj Urugvajca i sačuvati mrežu netaknutom.

Samo minutu kasnije ponovno su zaprijetili domaćini, Suarez je probio po desnoj strani odbrane Bayerna i dobro uposlio Neymara, koji je loptu poslao pokraj gola. Prvu priliku u susretu gosti iz Münchena propustili su u 18. minuti, Mueller je dobro pronašao Lewandowskog, koji je iz blizine neprecizno gađao pokraj gola.

Barcelona je ponovno bila opasna u 27. minuti, Rakitić je iz kornera ubacio za Suareza, čiji je pokušaj glavom završio preko gola. Uslijedio je nešto mirniji nastavak prvog dijela, a novu veliku priliku domaćini su propustili u 40. minuti susreta. Dani Alves je nakon gužve u sredini odlično smirio loptu i šutirao, ali je na visini zadatka ponovno bio raspoloženi Neuer.

Početkom drugog poluvremena gosti su podigli razinu igre u odnosu na prvih 45 minuta, ali i dalje bez konkretnije prijetnje golu Ter Stegena. Barcelona je priliku za vodstvo imala u 58. minuti, Messi je nakon odigranog duplog pasa s Neymarom potražio gol gostiju, ali je ponovno spreman bio Neuer.

Sedam minuta kasnije ponovno su zaprijetili domaćini, Rakitić je odlično pronašao Neymara, koji je potom loptu poslao iznad gola Bayerna. Gosti su jednu od rijetkih prilika propustili u 71. minut kada je pokušaj Thiaga odbio Ter Stegen.

Nakon brojnih propuštenih prilika, Barcelona je do pogotka došla u 77. minuti susreta. Dani Alves je prihvatio loptu na polovici Bayerna i idealno uposlio Messija, koji je matirao Neuera za važno vodstvo domaćina od 1:0. Samo tri minute kasnije ponovno se u glavnoj ulozi našao Messi, koji je s lakoćom prošao Boatenga i po drugi put u susretu zatresao mrežu Neuera za vodstvo Barcelone od 2:0.

Domaćini su u 84. minuti mogli doći i do trećeg pogotka, ali je dobar pokušaj Suareza završio pokraj gola. Tačku na i velikoj pobjedi Barcelone stavio je Neymar pogotkom u trećoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 3:0 i veliko slavlje momčadi Luisa Enriquea.