Neugodna Sloboda osvojila bod na Grbavici, Zeba pogodio protiv “svojih”

Duel starih rivala Željezničara i Slobode odigran je danas na Grbavici. Bio je to 96. duel ove dvije ekipe, a 36 od samostalnosti naše države. Konačan rezultat bio je 1:1.

Iako se 13 smatra nesretnim brojem, za Želju je bio sretan. Zoran Kokot je na dodavanje Riada Bajića preciznim udarcem sa 17 metara matirao Kenana Pirića.

Imao je u 20. minuti Beganović šansu, ali je mladog nogometaša Želje zaustavio Efendić uz pomoć Zrnanovića. Imao je Hasanović stopostotnu šansu u 25. minuti, ali je promašio prazan gol poslije ubačaja Kvesića s lijeve strane.

U 26. minuti 26 baklji je zapaljeno na južnoj tribini Grbavice u čast ubijenog navijača Želje Mirze Raščića, a tada su Manijaci i počeli s navijame, dok su prethodno u tišini pratili meč. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, a Beganović je u finišu bio u dobroj poziciji, ali je Zrnanović u zadnji čas izbacio loptu.

Na početku drugog dijela Sloboda uspijeva da izjednači. Nakon jednog kornera za goste, lopta dolazi do Zajka Zebe, koji udarcem sa 17 metara trese domaću mrežu i šokira Grbavicu gdje je svojevremeno bio miljenik.

Novi problemi za Milomira Odovića i domaće u 55. minuti, jer je Beganović igrao rukom, pa je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Pokušavali su do kraja domaći nogometaši s igračem manje doći do pogotka i eventualne pobjede, no Sloboda se uspješno branila.

Odović je u igru uveo Sadikovića i Čolića, ali to nije donijelo prevelike promjene u igri. Najbolju šansu do kraja imao je Sadiković, ali fantastični Pirić izbacio je loptu u korner. Do kraja je ostalo 1:1, što je svakako razočaravajuće za domaće, a veliki rezultat za goste iz Tuzle.

Željezničar 1:1 Sloboda

Stadion: Grbavica
Gledalaca: 1.000
Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški)
Žuti kartoni: Beganović x2 (Željezničar) / Ivetić, Zrnanović, Bekić (Sloboda)
Crveni karton: Beganović (Željezničar)
Strijelci: Kokot 13′ (Željezničar) / Zeba 49′ (Sloboda)

Željezničar: Antolović, Kvesić, Kosorić, Memija, Bajić, Đelmić (Čolić), Hadžiahmetović (D.Sadiković), Zeljković, Kokot (Turković), Beganović, Hasanović.