Neugodno gostovanje došlo glave Arsenalu! ‘Topnici’ doživjeli prvi poraz u sezoni, Saliba sve zakomplikovao

191024Arsenal

Nogometaši londonskog Arsenala gostovali su večeras u utakmici osmog kola engleskog Premiershipa ekipi Bournemoutha na Vitality stadionu i doživjeli bolan poraz od 2:0.

Arsenal je prije reprezentativne pauze bio u sjajnoj formi i očekivalo se da će u istom ritmu nastaviti i ove noći. Međutim, neugodni Bournemouth je uspio opet iznenaditi.

Artetin tim je dobro otvorio meč i stvorio nekoliko izglednih šansi, ali sve je krenulo nizbrdo poslije pola sata igre. Naime, William Saliba je u 30. minutu oborio jednog protivničkog igrača koji je išao sam na Rayu, pa mu je nakon konsultacije sa VAR-om pokazan crveni karton.

Iako su igrali sa čovjekom manje u polju, Arsenal je do kraja poluvremena prijetio preko Trossarda i Havertza. Ipak, u nastavku druga priča. U 70. minutu je Christie šokirao gostujuće navijače i zabio za 1:0.

Potom je velikan sa Emiratesa očekivano sve karte bacio u napad, da bi mu se to osvetilo svega devet minuta kasnije. Nakon jedne kontre Raya je skrivio penal, a isti u pogodak pretvara Kluivert za konačnih 2:0 i oduševljenje pristalica domaće ekipe.

Ovo je Arsenalu bio ujedno i prvi poraz u sezoni. ‘Topnici’ su treći sa 17 bodova koliko ima i Manchester City, dok Liverpool ima bod više na tabeli Premiershipa. Uz to tim iz Londona ima i meč više. Bournemouth je 10. sa 11 bodova.