Neuništivi Ronaldo u pobjedi Portugala nad Hrvatskom stigao do 900. gola u karijeri, Srbija se odbranila od Španije!

Večeras je odigrano nekoliko utakmica na startu nove sezone Lige nacija, a reprezentacija Portugala je na domaćem terenu savladala Hrvatsku rezultatom 2:1.

Hrvatska je ove noći pokazala dva lica. ‘Vatreni’ su lošije lice pokazali u prvom poluvremenu u kojem su i pali svi golovi na utakmici. Portugalci su vrlo rano poveli, kada je u sedmom minutu Dalot zatresao mrežu gostiju za 1:0.

Nakon toga prijetnja za domaći tim stiže preko Kramarića, da bi u 34. minutu ekipa Roberta Martineza duplirala prednost. Cristiano Ronaldo je postigao nevjerovatni 900. gol u karijeri, a kojim je potvrdio status kralja modernog nogometa.

Uspjela se Hrvatska vratiti u igru u finišu prvog poluvremena. Jedno povratno dodavanje Sose je u vlastitu mrežu pospremio Diogo Dalot za konačnih 2:1. U nastavku je Dalićeva ekipa bila skroz ravnopravan rival, ali nisu uspjeli izjednačiti do kraja susreta.

S druge strane, Srbija je uspjela zaustaviti aktuelnog prvaka Evrope u Beogradu. Naime, Španija je bila nemoćna u srbijanskoj prijestolnici, te je meč završen bez pogodaka.

‘Orlovi’ su u utakmicu protiv moćne Španije ušli bez mnogo prvotimaca i žestoko oslabljeni. Ipak, uspjeli su da odole ‘Crvenoj Furiji’ i izvuku doista ogroman remi.

Srbija je bolje ušla u ovaj okršaj i imala neke dosta izgledne prilike, dok je drugi dio utakmice i sam finiš pripao timu Luisa de la Fuentea. No, nisu mogli šampioni Starog kontinenta da savladaju pakleno borbenog domaćina.