Nevjerojatna obrana Neuera spasila Bayern protiv Hoffenheima!

U prvoj utakmici 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u petak navečer kao gost pobijedio Hoffenheim sa 3:1 (2:0).

Gosti iz Münchena postigli su dva pogotka u prvih 45 minuta, a strijelac je bio Leon Goretzka (34, 45+1), nadu domaćima vratio je Schulz u 59., a tri boda Bayernu osigurao je Robert Lewandowski u 87. minuti susreta.

No junak važne pobjede bavarskog velikana je Manuel Neuer. Hoffenheim je jučer imao nekoliko čistih šansi s kojima je mogao i pobijediti Bayern, ali svaki put se ispriječio čudesni njemački vratar.

Posebno je atraktivna i važna bila ona iz 83. minute, kada je Neuer nekako uspio ukrotiti pokušaj Szalaija glavom iz neposredne blizine, sačuvavši Bayernu i Niki Kovaču rezultatsku prednost.

Drugoplasirani Bayern tako je smanjio zaostatak za vodećom Borussijom iz Dortmunda na tri boda, sada ima 39, a Borussia 42 uz utakmicu manje.