Ludnica! Salah zabio u 95. minuti za plasman Egipta na Mundijal nakon 28 godina!

Egipat je večerašnjom pobjedom u petom kolu Afričkih kvalifikacija protiv selekcije Konga izborila plasaman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji prvi put nakon punih 28 godina.

[ads1]

Junak nacije je bio ko drugi do krilni napadač Liverpoola Mohamed Salah koji je postigao oba gola u pobjedi od 2:1. Prvi u 63. minuti, a drugi bukvalno u posljednjoj sekundi utakmice sa bijele tačke, nakon čega je nastalo opšte ludilo i neopisivo slavlje.

Ovaj pogodak je izazvao nevjerovatno slavlje na Borg El Arab stadionu Alexandriji, a navijači su odmah nakon gola utrčali na teren. Scene zbog koji toliko volimo ovu prelijepu igru. Uživajte u ovim prizorima!