Nevjerovatni promašaji obilježili derbi Bayerna i Leipziga

Nogometaši Bayerna i RB Leipziga podijelili su bodove na Allianz Areni u okviru 21. kola Bundeslige odigravši utakmicu bez pogodaka.

U prvom poluvremenu gledatelji su mogli gledati izuzetno uzbudljiv derbi, ali su izostale su šanse za postizanje pogotka. Najbliži je bio Lewandowski šest minuta prije odlaska na odmor, ali je bio izblokiran.

Gosti su trebali povesti već u drugoj minuti nastavka kada je Sabitzer poslao loptu preko gola iz dobre situacije.¸Samo dvije minute kasnije ponovo šansa za goste. Werner je pokušao silovitim udarcem, ali ga je blokirao Alaba.

Novo uzbuđenje dogodilo se u 53. minuti. Bayern je dobio penal nakon što je Upamecano zakačio Lewandowskog po nozi, ali je VAR intervenisao i poništio udarac s bijele tačke budući da je poljski napadač prije penala bio u nedozvoljenoj poziciji.

Nevjerovatan promašaj imao je ponovo Werner u 63. minuti kada je izbio sam pred Neuera, a posljednji zicer na meču propustio je Bayern. Goretzka je bio u stopostotnoj šansi, ali je golman Guacsi sjajno odbranio. Ostalo je početnih 0:0.

Bayern i RB Leipzig su ostali na prva dva mjesta Bundeslige s tim da Bavarci imaju jedan bod više osvojen.