Nice se ne šali: Cyprien zabio fantastičan gol iz slobodnjaka protiv PSG-a

U okviru 17. kola francuske Ligue 1, veliki derbi na Parku prinčeva večeras igraju aktuelni prvak PSG i prvoplasirana Nice. Tim koji sa klupe predvodi Lucien Favre igra fantastično ove sezone i najprijatnije su iznenađene u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Gosti su poveli već u 32. minuti utakmice, a strijelac je bio Wylan Cyprien. Dosuđen je slobodan udarac na 30-ak metara od gola Parižana, Cyprien je namjestio loptu i skinuo paučinu sa gola Areole.

U sudijskoj nadokandi prvog dijela novi šok za tim iz francuske prijestolnice. Alessane Plea je sjajno iskoristio neshvatljivu grešku defanzivaca domaće ekipe u rutinski pogodio za veliku prednost od 2:0.

Ipak, PSG je silovito ušao u drugo poluvrijeme, bacivši sve karte u napad. To im se na kraju isplatilo jer je Edinson Cavani sa dva pogotka uspio da izjednači rezultat. Nice je ostala na prvom mjestU sa tri boda prednosti u odnosu n PSG.