Nije dugo trebalo! Srbija u Danskoj dobila ‘šamar realnosti’, domaćin upisao uvjerljivu pobjedu

080924Srbija

Nogometna reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu Lige nacija na gostovanju u Kopenhagenu od selekcije Danske sa laganih 2:0.

Srbija je prije tri dana jakom defanzivom zaustavila moćnu Španiju, ali se protiv Danske kukavička i defanzivna igra selektora Dragana Stojkovića nikako nije isplatila i domaćin je ‘Orlove’ savladao bez većih problema.

Od samog starta Danska je imala posjed lopte na svojoj strani. Zaprijetili su Danci preko Vestergaarda u 13. minutu, da bi 10 minuta kasnije na drugoj strani pokušao Samardžić. No, Schmeichel lagano brani.

Igrao se 36. minut susreta kada je domaći tim došao do gola. Poulsen je prelijepo petom ostavio jednu loptu za Gronbaeka, a ovaj pored snažne odbrane Srbije zabija za 1:0.

Nastavak igre donio je seriju žutih kartona i još bolju Dansku koja u 61. minutu završava posao u ovom meču. Kristiansen je ubacio Yussufu Poulsenu, koji fenomenalno hvata makazice i trese mrežu Rajkovića za konačnih 2:0.

Moglo bi se reći da je Srbija ovim porazom vraćena u realnost, dok joj naredni izazovi stižu idućeg mjeseca. Prvo će dočekati Švicarsku 12. oktobra, a tri dana kasnije ‘Orlovi’ gostuju Španiji.