Real je izbacio Atletico u madridskom derbiju osmine finala Lige prvaka nakon lutrije kaznenih udaraca te je tako izborio četvrtfinale protiv Arsenala.
Prvi susret na Santiago Bernabeuu završio je pobjedom Reala 2:1. Na uzvratu je Atletico pred svojim navijačima slavio 1:0, pogotkom Connora Gallaghera u 1. minuti.
Taj rezultat se nije mijenjao do kraja produžetaka, pa su o pobjedniku odlučili kazneni udarci. Real je u raspucavanju slavio 4:2, a seriju je obilježila odluka suca Szymona Marciniaka da na intervenciju VAR-a poništi pogodak Juliana Alvareza.
Viralni hit je postala scena snimljena sa zapadne tribine Atleticovog stadiona dok je susret još trajao, a za nju je zaslužan Vinicius Junior premda je odigrao loše i promašio kazneni udarac u 70. minuti.

Pet minuta prije kraja produžetaka Carlo Ancelotti je umjesto Viniciusa uveo Endricka. Realov krilni napadač je najomraženiji igrač kod navijača rivala ‘Kraljevskog kluba’.
Tako su navijači Atletica dočekali da im se Vinicius približi i dok se pozdravljao sa suigračima na klupi počeli su mu dovikivati raznorazne uvrede.
Vinicius im nije ostao duža. Prstima je pokazao “Mi 15, vi 0”. To se odnosi na broj europskih titula koje je osvojio Real te nemogućnost njegovih gradskih rivala da ijednom ostvare takav uspjeh.