Nije se dugo čekalo na prvi kiks Uniteda: Brighton ponovo koban po velikana, Pedro presudio ‘Crvenim đavolima’

Već u drugom kolu engleskog Premiershipa u novoj sezoni ekipa Manchester Uniteda je napravila kiks, obzirom da su u gostima poraženi od Brightona rezultatom 2:1.

Utakmica na Amex stadionu bila je poprilično otvorena, a to se posebno odnosi na drugo poluvrijeme. Na kraju je ovaj susret završen pobjedom domaćih i to u finišu meča.

Brightonu je pripao uvodni dio utakmice, te je bolja igra ‘Galebova’ krunisana u 32. minutu kada je za vodstvo zabio Welbeck, bivši član ‘Crvenih đavola’.

Početak drugog dijela također je pripao domaćinu koji je prijetio preko Milnera i Welbecka. No, ubrzo je stigla kazna za neiskorištene šanse, pa je u 62. minutu Diallo sjajno pogodio za poravnanje.

Vrijedi spomenuti i poništen gol Uniteda u 70. minuti zbog ofsajda. Naime, Zirkzee je nakon udarca Garnacha na gol liniji dodirnuo loptu i iz tog razloga je pogodak poništen.

Na kraju je današnji pobjednik odlučen duboko u sudačkoj nadoknadi. Fantastičnu asistenciju Adingre iskoristio je Joao Pedro i lijepo glavom pogodio mrežu Onane za konačnih 2:1. Brighton je maksimalan na startu sezone sa dvije pobjede, a United ima pobjedu i poraz.