NIKAD MOĆNIJI DERBI ITALIJE! Inter i Juventus režirali spektakl, u Milanu smo vidjeli OSAM pogodaka

271024Inter

Spektakularnu utakmicu i definitivno najbolju u dosadašnjem dijelu sezone u Seriji A večeras su na Giuseppe Meazza stadionu odigrali Inter i Juventus u devetom kolu domaćeg prvenstva, a konačan rezultat glasio je 4:4.

Sve je počelo u 15. minutu kada je Zielinski iz penala doveo Inter u vodstvo od 1:0. zatim je Juventus zaigrao bolje i za samo sedam minuta preokrenuo utakmicu. Prvo je Vlahović u 20. minutu pogodio za izjednačenje, da bi u 27. Weah zabio za 1:2.

U finišu prvog poluvremena novi preokret, ovog puta u režiji domaćina i to za samo tri minuta. U 34. minutu Mkhitaryan sjajno pogađa za 2:2, a konačan rezultat prvog poluvremena od 3:2 postavlja Zielinski i ponovo sa penala.

U drugom dijelu igre nastavak nogometne rapsodije na kultnoj Meazzi. Denzel Dumfries u 53. minutu susreta donosi ‘Nerazzurrima’ prednost od dva gola, što je očekivano izazvalo ogromno slavlje kod domaćih navijača, koji nisu ni slutili šta ih čeka do kraja.

Juve se nije želio predati. Tako se igrao 71. minut kada je mladi Kenan Yildiz iskoristio drugu asistenciju McKenniea i smanjio vodstvo Intera na 4:3. No, to nije bilo sve. Ostalo je 10-ak minuta prije kraja, a vidjeli smo i osmi pogodak. Yildiz je ponovo bio strijelac za konačnih 4:4.

Derbi Italije bio je zaista nevjerovatan, dok se po završetku istog Inter nalazi na drugoj poziciji Serie A sa 18 osvojenih bodova. Juventus je na trećem mjestu sa bodom manje.