Niko nije ‘potkačio’ Barcelonu i Flicka kao legendarni Henry: “Izvinite, ali ne možete igrati Ligu prvaka…”

Barcelona je sinoć na Montjuicu poražena u derbiju 2. kola Lige prvaka od PSG-a sa 2:1, a legendarni napadač Thierry Henry kritikovao je Hansija Flicka i svoj nekadašnji klub.

Drugi pogodak PSG-a, onaj za pobjedu i konačnih 1:2, izazvao je veliko nezadovoljstvo navijača Barcelone kojima je nevjerovatno da je ekipa dozvolila sebi da primi gol na takav način u posljednjim minutama meča.

Zadnja linija Barce stajala je previsoko što je PSG kaznio sjajnom kontrom i golom za trijumf. Taj detalj komentarisao je i nekadašnji napadač katalonskog giganta, Thierry Henry, koji je javno kritikovao Hansija Flicka.

“Izvinite, ali ne možete igrati Ligu prvaka s visokom zadnjom linijom. Jači timovi će vas otkriti i kazniti i to se desilo Barceloni”, govori Henry i dodaje

“Toliko puta smo spomenuli, ne može funkcionisati protiv timova koji vas mogu kazniti isuviše lako. Razumijem, nekada treneri mogu biti tvrdoglavi i ustrajni u svojoj taktici, ali ovo ne može proći u velikim utakmicama”, zaključio je Francuz.

Sam njemački stručnjak na kormilu ‘Blaugrane’ je po završetku utakmice priznao da se takve greške više ne smiju dešavati i da će itekako poraditi na tome.

OSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime