NINJA NE STAJE: Nainggolan ponovno zabio dalekometni projektil!

Utakmica 13. kola talijanske Serie A između Leccea i Cagliarija, koja je u nedjelju odgođena zbog loših vremenskih uvjeta, završena je danas podjelom bodova (2:2).

Cagliari, koji je jedno najugodnijih iznenađenja u dosadašnjem dijelu sezone, poveo je u 30. minuti. Joao Pedro bio je siguran s bijele točke.

Gosti su s minimalnom prednošću otišli na pauzu, a onda je Radja Nainggolan u 67. minuti udvostručio prednost svoje momčadi. Belgijski nogometni majstor ponovno se istaknuo novom golčinom za sardinijski klub.

Ovo je treći pogodak Nainggolana u 10 nastupa u Serie A ove sezone, a sva tri su bila za televizijske naslovnice.

Iako je izgledalo da će gosti doći do svoje osme ovosezonske pobjede, uslijedila je sadržajna završnica. U 81. minuti Cagliari je ostao s igračem manje, nakon što je izravan crveni karton dobio Cacciatore.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Lapadula je iz kaznenog udarca smanjio na 1:2. No, tu nije bio kraj, niti golovima, niti isključenjima.

Pet minuta prije kraja Cagliarijev vratar Olsen i Lapadula zaradili su izravne crvene kartone. I onda, dok su svi čekali kraj utakmice, ukazao se Calderoni i zabio u prvoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2:2.