Ništa od odbrane naslova: Atletico Madrid nakon velike drame eliminisao Liverpool

Ekipa Atletico Madrida izborila je plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su poslije produžetaka pobijedili Liverpool rezultatom 3:2 (1:0).

Redsi su sve vrijeme napadali prema golu Oblaka, stvarali su šanse pred golom gostiju i bili konstantno opasni, a plod takve igre stigao je u 43. minuti kada je Alex Oxlade-Chamberlain centrirao i pogodio Georginia Wijnalduma koji glavom postiže gol za 1:0.

Činilo se da je Liverpool pred prolaskom u četvrtfinale kada je Firmino u četvrtoj minuti produžetka pogodio za 2:0 i donio veliko vodstvo svom timu, ali onda na drugoj strani Adrian pravi veliku grešku i daju priliku gostima da stignu do poravnanja, što je Llorente iskoristio i lijepo pogodio s vrha kaznenog prostora za 2:1.

Liverpool je svim silama krenuo po treći gol i novi rezultat koji će ih odvesti u četvrtfinale, a onda je uslijedila sjajna kontra Atletico Madrida koju je opet u pogodak pretvorio Llorente za 2:2.

Atletico Madrid se nastavio sjajno braniti i do kraja meča uspjeli su preko Morate pogoditi za 3:2 i plasirati se u četvrtfinale Lige prvaka te tako izbaciti aktuelnog prvaka Evrope iz ovog takmičenja.