Njemačka je u finalu Olimpijskih igara, Wolff partijom karijere srušio Španiju

Rukometaši Njemačke prvi su finalisti Olimpijskih igara u Parizu, pošto su u današnjem polufinalu eliminisali selekciju Španije.

Slavila je Njemačka rezultatom 25:24 i došla na korak od zlata, dok Špancima preostaje borba za bronzanu medalju. Junak Njemačke bio je golman Andreas Wolff sa partijom za historiju, u kojoj je upisao 22 odbrane.

Njemačka je bolje otvorila utakmicu i serijom 3-0 na startu stekla prednost, ali nije dugo trebalo ni Špancima da se probude i uhvate priključak te stignu do 7:6.

Nakon toga se Nijemci ponovo uspijevaju odlijepiti i povesti sa 10:6, a do odlaska na odmor između dva poluvremena gledamo još jedan povratak Španaca, koji u posljednjim sekundama poravnavaju na 12:12.

Od početka drugog poluvremena uglavnom je vodila Njemačka, ali Furija je konstantno bila na gol ili dva zaostatka, a potom koristi svoju šansu i stiže do vodstva od 23:22 golom Gomeza u 50. minuti.

Uspijeva Njemačka da uzvrati i preko Knorra dođe do 25:24, a onda Wolff bilježi nevjerovatno važnu odbranu minut i po prije kraja.

Završilo je 25:24 za Njemačku, a Wolff je definitivno prvo ime utakmice sa 22 odbrane. Najefikasniji je kod Nijemaca sa šest golova bio Renars Uscins, a po četiri gola su postigli Johannes Golla i Juri Knorr. Kod Španije je s pet golova najbolji bio Daniel Fernandez.

U finalu će Njemačka u nedjelju igrati protiv boljeg iz večerašnjeg duela Danske i Slovenije, koji počinje od 21:30 sati.