Njemačka na krilima Gensheimera razbila Brazil!

Rukometaši Njemačke pobijedili su u Berlinu u okviru drugog kola Svjetskog rukometnog prvenstva selekciju Brazila rezultatom 34:21.

Nijemci su od samog početka krenuli žestoko i već sredinom prvog poluvremena imali su šest golova prednosti, a sa 15:8 okončan je prvi dio meča.

Igralo se gol za golom u nastavku, a kako se meč primicao kraju tako su Brazilci posustajali pa su Nijemci slavili uvjerljivu pobjedu.

Fenomenalni Gensheimer je bio najbolji pojedinac u Njemačkoj s 10 postignutih golova, dok su Fath i Weinhold postigli po četiri. Toledo je za Brazila postigao pet pogodaka.

Norveška je očekivano u Herningu s uvjerljivih 40:21 savladala Saudijsku Arabiju. Abelvik Rod je bio posebno raspoložen u norveškoj selekciji s devet golova, dok je Al-Salem bio najbolji kod Saudijaca sa sedam pogodaka.