Njemačka na otvorenju EURO-a razbila Škotsku i najavila moćan nastavak turnira

NjemackaSKOT

Nogometaši Njemačke su na spektakularan način otvorili Evropsko prvenstvo budući da su u prvom kolu na Allianz Areni u Minhenu deklasirali Škotsku, bilo je 5:1.

Njemačka je povela iz prve prave akcije na utakmici i to već u desetoj minuti susreta. Toni Kroos je dugom loptom uposlio Kimmicha koji je odigrao povratnu za Wirtza, a nogometaš Leverkusena je pogodio za vodstvo Elfa da bi devet minuta kasnije na semaforu Allianz Areni pisalo 2:0 u korist domaćina.

Kai Havertz je izbjegao ofsajd zamku i zatim uposlio Jamala Musialu koji je majstorskim udarcem matirao škotskog golmana te tako udvostručio prednost Elfa.

U 25. minuti susreta Clement Turpin je pokazao na bijelu tačku poslije prekršaja na Jamalu Musiali, ali je nakon asistencije VAR tehnologije “vratio” prekršaj van granica kaznenog prostora.

Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 42. minute susreta kada je Kimmich uposlio Gundogana čiji udarac glavom brani golman Škotske, a u nastavku akcije veznjak Barcelone je oboren u kaznenom prostoru pa je sudija Clement Turpin nakon još jedne asistencije VAR-a dosudio penal za Elf.

Pored jedanaesterca Ryan Porteous je dobio direktan crveni karton pa je Škotska do kraja susreta imala igrača manje. Loptu je na bijelu tačku namjestio Havertz i sigurno pogodio mrežu golmana gostiju te na taj način postavio konačan rezultat prvog dijela.

Maximilian Mittelstädt je u 66. uhvatio volej nakon kornera, no nije ugrozio gol Škotske, ali jeste Fullkrug dvije minute kasnije kada je pogodio za 4:0 nakon asistencije Gundogana.

u 87. Škoti su smanjili rezultat i to zahvaljujući autogolu Antonija Rudigera, a konačan rezultat je postavio rezervista Can u drugoj minuti sudijske nadoknade.