Njemačka u sudačkoj nadoknadi osigurala lidersku poziciju grupe, Mađarska srušila Škotsku u šok završnici i ‘došla do nokaut faze’

230624Njemačka

Okončana je grupna faza na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj kada je u pitanju grupa A i sada su mnoge stvari poznatije pred nokaut fazu takmičenja.

U derbiju grupe i borbi za prvo mjesto snage su odmjerile Njemačka i Švicarska, a konačan rezultat utakmice glasio je 1:1. To je Nijemcima bilo dovoljno da se u narednu rundu plasiraju kao lideri grupe A.

Njemačka je bolje otvorila večerašnji meč, prijetila i preko Andricha u 18. minutu došla do pogotka, ali je isti poništen zbog prethodno napravljenog prekršaja Musiale. Uslijedio šok za favorita 10 minuta kasnije. Ndoye je zabio za 1:0 vodstvo Švicaraca.

Brzo je Ndoye mogao i do drugog pogotka, no njegov udarac je prošao malo pored stative. Švicarskoj je opravdano poništen pogodak u 84. minutu, kada se Vargas našao u ofsajdu.

S druge strane, Nagelsmannovi izabranici su u međuvremenu napadali i to se isplatilo tek u sudačkoj nadoknadi. Fullkrug je glavom zatresao mrežu Sommera i postavio konačnih 1:1.

U drugom duelu ove grupe sastale su se Mađarska i Škotska u borbi za treću poziciju na tabeli. Na kraju je utakmica okončana pobjedom Mađara od 1:0 u šok završnici. Naime, trijumf svojoj ekipi donio je Csoboth duboko u nadoknadi vremena i posljednjim momentima meča.

Dakle, reprezentacija Mađarske je završila kao treća i sada čeka rasplet u ostalim grupama da vide hoće li biti među četiri najbolje trećeplasirane selekcije. No, to će se vrlo vjerovatno i dogoditi.