Noć za pamćenje: Fenomenalni golovi Florenzija, Müllera i Hulka

Dosta uzbuđenja, spektakularnih golova i preokreta viđeno je u sinoćnjim mečevima prvog kola Lige evropskih prvaka, a na osam odigranih utakmica postignuto je 28 golova!

Fudbaleri Rome i Barcelone remizirali su (1:1) u derbi susretu susretu grupe E. Atmosfera na Olimpicu je bila spektakularna, a Katalonci su od prve minute počeli sa svojom prepoznatljivom igrom. Stvorili su nekoliko dobrih šansi, a u 21. minuti dolaze do vodstva pogotkom Luisa Suareza.

Deset minuta je trajalo slavlje gostiju, a onda je na scenu stupio Alessandro Florenzi sa spektakularnim potezom. Uspio je golmana Barce Marca Andrea ter Stegena uhvatiti na spavanju i savladati s pola terena za izjednačenje rezultata i konačnih 1:1.

Odličnu utakmicu u Pireju odigrali su Bayern i Olympiacos. Prvo poluvrijeme je donijelo nekoliko jako dobrih prilika, ali se na odmor otišlo bez golova. Nakon sedam minuta igre u nastavku Bayern je poveo.

Thomas Müller je iznenadio golmana domaćeg tima Jimeneza za prednost Bavaraca od 1:0. Sjajan meč sa mnogo prilika krunisan je u 89. minuti kada je Mario Gotze pogodio za vodstvo od 2:0. Müller je u nadoknadi s penala postavio konačan rezulat susreta od 3:0.

Fudbaleri Zenita savladali su na Mestalli Valenciju s 3:2. Odlično je tim iz St.Petersburga ušao u meč. Sjajnim pogotkom Brazilca Hulka su imali vodstvo od devete minute, da bi isti igrač spektakularnim pogotkom u 45. minuti donio ruskom timu vodstvo od 2:0 nakon prvih 45 minuta.

Uspjeli su Šišmiši da se vrate u meč. Pogocima Cancela i Gomesa su došli do izjednačenja rezultata na 2:2, ali je pobjedu gostima u 76. minuti donio Axel Witsel za konačnih 3:2.