Nogometaši Galatasaraya obranili naslov turskog prvaka!

Nogometaši Galatasaraya obranili su naslov turskog prvaka nakon što su u ključnom susretu za prvo mjesto na svom stadionu pobijedili Basaksehir s 2:1.

Galatasaray kolo prije kraja ima tri boda više i bolji međusobni omjer od Basaksehira jer je prvi susret završio 1:1.

Galatasaray je stigao do pobjede preokretom u drugom poluvremenu, a domaćinu su poništena i dva gola, jedan zbog igranja rukom, a drugi zbog zaleđa.

Gosti su poveli u 17. minuti pogotkom Bajića i do kraja poluvremena držali su vodstvo. Domaćin je izjednačio u 47. minuti preko Feghoulija, a do preokreta stigli su u 64. minuti kada je Onyekuru zabio za 2:1.

Basaksehir je do kraja utakmice pokušavao izjednačiti što bio ga gurnulo u pobjedničku situaciju, ali se domaćin obranio.

Za Galatasaray je to rekordni 22. naslov prvaka, dok će Basaksehir još neko vrijeme čekati na svoju prvu titulu u povijesti.

Kolo prije kraja Galatasaray ima 69 bodova, Basaksehir 66, a treći je Bešiktaš sa 62 boda.