NOGOMETNI MOCART! Luka Modrić majstorijom iz slobodnjaka srušio Poljsku u Osijeku

080924Modrić

Nogometna reprezentacija Hrvatske večeras je u drugom kolu nove sezone Lige nacija savladala selekciju Poljske sa minimalnih 1:0.

Selektor Zlatko Dalić napravio je nekoliko promjena u udarnoj postavi u odnosu na utakmicu protiv Portugala. No, Hrvati su uspjeli odlično drugo poluvrijeme iz tog meča prenijeti na večerašnji duel sa Poljacima te su na kraju slavili minimalnu, ali i zasluženu pobjedu.

‘Vatreni’ su odlično otvorili utakmicu i u prvom poluvremenu prijetili preko Ćalete-Cara, odnosno Igora Matanovića koji je pravo otkriće septembarskog prozora u selekciji Hrvatske.

Međutim, prvi i jedini pogodak na utakmici pao je u drugom dijelu igre. Na ivici kaznenog prostora dosuđen je prekršaj za domaće, a odgovornost je preuzeo Luka Modrić i zaista fenomenalno pogodio.

Vrijedi spomenuti da je brzo nakon toga Matanović zatresao prečku gostujućeg tima, da bi u 70. minutu i Robert Lewandowski pogodio prečku gola Dominika Livakovića. Do kraja nije bilo promjena i Dalićeva ekipa je upisala trijumf.

U drugom meču grupe 1 Lige nacija Portugal je nadigrao Škotsku rezultatom 2:1. Stanje na tabeli je takvo da Portugal ima 6, Hrvatska i Poljska po 3, a Škotska 0 bodova.

Naredni susreti ove grupe na programu su 12. oktobra. Hrvatska će pred svojim navijačima dočekati Škotsku, a Portugal gostuje u Poljskoj.