Nogometni spektakl na Santiago Bernabeu: Real nakon produžetaka eliminisao Chelsea i plasirao se u polufinale Lige prvaka

Večeras su Real Madrid i Chelsea odigrali epski revanš četvrtfinala Lige prvaka u kojem su ‘Plavci’ slavili sa 3:2, ali ipak ispali iz najelitnijeg klupskog takmičenja.

Izabranici Thomasa Tuchela su odlično otvorili utakmicu, a do vodstva su stigli već u 15. minutu, kada je na “slučajnu” asistenciju Wernera Mount matirao Courtoisa za 0:1. Takav rezultat je ostao do kraja prvog poluvremena.

Na startu drugog dijela ‘Plavci’ postižu i drugi pogodak na utakmici. Ovog puta se u strijelce upisao Antonio Rudiger.

Nakon tog pogotka sve se otvorilo, ni jedni ni drugi nisu imali šta da izgube, a u takvim se okolnostima bolje snašao Chelsea.

Igrala se 75. minuta kada je Werner pogodio mrežu domaćih, pa su u tom trenutku gosti već vidjeli polufinale. Nakon samo pet minuta snovi ‘Plavaca’ pali su u vodu, jer Modrić na fantastičan način šalje loptu do Rodryga, koji pogađa za 1:3.

Nova promjena rezultata viđena je u 95. minutu susreta kada je Vinicius probio po desnoj strani, da bi akciju pogotkom glavom završio sjajni Karim Benzema. ‘Kraljevi’ su u nastavku produžetaka uspjeli zadržati rezultat koji ih je odveo u polufinale Lige prvaka.

Real Madrid će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Atletico Madrid – Manchester City koji svoj revanš igraju sutra. ‘Građani’ iz prve utakmice imaju prednost od jednog pogotka.