Norveška nastavila sjajan niz i protiv Mađarske

Rukometaši Norveške pobijedili su u Malmeu u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva selekciju Mađarske rezultatom 36:29.

Mađari su katastrofalno krenuli u meč i već nakon polovine prvog poluvremena gubili su sa sedam golova razlike (10:3). Prednost je Norveška zadržala do odlaska na odmor i već tada je bilo jasno da je pitanje pobjednika pratkično riješeno.

Iako je Mađarska nešto bolje ušla u drugo poluvrijeme te u jednom trenutku prišli na pet golova, Norvežani su ponovo dodali gas i na kraju došli do nove pobjede.

Sander Sagosen je bio najbolji igrač Norveške sa sedam pogodaka, dok je Goeran Johannessen dodao šest.

Patrik Ligetvari i Bence Banhidi su postigli po pet golova za Mađarsku.

Norveška sada ima četiri boda u drugoj fazi, koliko ima i Slovenija, dok je Mađarska ostala na dva osvojena boda.