Novak Đoković preko španca Jaumea Munara do trećeg kola Roland Garrosa!

Srbijanski teniser Novak Žoković plasirao se u treće kolo Roland Garrosa nakon što je savladao španca Jaumea Munara rezultatom 3:0 u setovima u meču koji je trajao 2 sata.

Đoković je na otvaranju meča izgubio servis, a onda je napravio dva breaka. Munar mu ponovo oduzima servis u devetom gemu, a potom servira za izjednačenje 5:5. Prvi set je riješen u tie-breaku gdje je uspješniji bio Đoković iskoristivši drugu set loptu. U prvom setu je bilo 7:6/7-1/.

Na početku drugog seta su obojica tenisera uspješno servirala, potom je Novak napravio break za vodstvo, ali mu je istom mjerom uzvratio Munar. Ključan je bio deveti gem u kojem Đoković pravi break za 5:4, a potom servira za 6:4 i vodstvo 2:0 u setovima.

Otpor protivnika u trećem setu Nole je slomio kada se igrao sedmi gem, napravio je break, a potom sačuvao prednost i dobio treći set 6:4 za pobjedu u ovom meču.

U 3. kolu ga čeka Španac Roberto Bautista-Agut, 13. igrač svijeta.