Novak Đoković savladao Federera za finale Mastersa!

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu nakon pobjede protiv velikog rivala i jednog od najboljih tenisera svih vremena Rogera Federere rezultatom 2:1 u setovima.

Prvi set protekao je u odličnoj igri i jednog i drugog tenisera u trenucima kada su imali svoj servis, nije napravljen čak nijedan break, a pobjednik je odličen tek nakon tie-breka u kojem je bolji bio Đoković koji je rezultatom 8:6 stigao do osvajanja prvog seta.

Slično se igralo i u drugom setu, na početku je Đoković imao priliku da napravi break i stigne u vodstvo, no Federer se izvukao, a ključni je bio 12 gem drugog seta u kojem je Federer napravio prvi break i rezultatom 7:5 stigao do poravnanja u setovima.

Sjajan meč dvojice fantastičnih tenisera nastavljen je i u trećem setu, još jednom u kojem nije napravljen nijedan break, a pobjednik je opet odlučen nakon tie-breaka. Identično kao u prvom setu, Đoković je opet bio bolji te je stigao do osvajanja drugog seta, odnosno pobjede i plasmana u finale.

Đoković će u finalu igrati protiv Kačanova koji je sa 2:0 bio bolji od Thiema.