Novak Đoković rutinski savladao Roberta Carballesa i prošao u treće kolo Roland Garrosa

Srpski teniser Novak Đoković se ubjedljivom pobjedom protiv Roberta Carballesa Baene plasirao u treće kolo Roland Garrosa.

Svjetski broj jedan je sa ubjedljivih 3:0 slavio protiv španskog tenisera i plasirao se u dalju fazu takmičenja gdje ga čeka bolji iz duela između Gaela Monfilsa i Lorenza Musettija.

Nisu stvari dobro počele po Đokovića budući da je Carballes Baena već u prvom gemu oduzeo servis slavnom teniseru koji se vratio već u sljedećem i izjednačio na 1:1.

U četvrtom gemu Đoković je imao četiri brejk lopte koje nije iskoristio da bi u desetom oduzeo servis svom protivniku i poveo s 1:0 u setovima.

Srbin je veoma rano u drugom setu poveo sa 4:0 uz dva brejka prednosti da bi se onda Carballes Baena vratio u petom gemu i smanjio na 4:1 nakon čega je srbijanski teniser osvojio dva sljedeća gema i osvojio drugi set rezultatom 6:1.

I treći set je bio jednosmjerna ulica pa je Đoković trijumfalno slavio rezultatom 6.2 i plasirao se u treće kolo Roland Garrosa, inače drugog Grand Slama sezone.