Novi kiks Intera, dominantna Fiorentina, povratak Srne! [VIDEO]

U nedjelju je odigrano sedam susreta u sklopu drugog kola talijanske Serie A. Najviše pažnje javnosti privukao je susret Intera i Torina. Spallettijeva momčad upisala je novi kiks, odigravši 2:2.

Inter je na Giuseppe Meazzi dočekao Torino, a gledatelji su imali priliku vidjeti potpuno dva drugačija poluvremena. Prvo poluvrijeme je prošlo u dominaciji Nerazzurra, gosti iz Torina nisu mogli doći do lopte, činilo se kao da će kući uvjerljivo poraženi.

Trener Intera, Luciano Spalletti, započeo je utakmicu po prvi put s tri Hrvata u početnoj postavi – Ivan Perišić, Šime Vrsaljko i Marcelo Brozović.

Upravo jedan od trojice Hrvata, Perišić, pogotkom u sedmoj minuti susreta doveo je Inter u vodstvo. Na 2:0 povisio je Stefan De Vrij, nakon slobodnog udarca Mattea Politana. U tim trenucim Inter je izgledao dominantno, potpuno je kontrolirao utakmicu, dok je Torino izgledao sasvim izgubljeno.

Međutim, početkom drugog poluvremena dogodio se nevjerojatan pad Intera. Pogodak za 2:1 postigao je Andrea Belotti, dok je za 2:2 u 68. minuti pogodio Soualiho Meite. U sudačkoj nadoknadi je opasno zaprijetio Perišić, ali je Sirigu upisao obranu utakmice.

Cagliari je ispustio pobjedu protiv Sassuola u devetoj minuti sudačke nadoknade. Domaća momčad je vodila dva puta pogocima Pavolettija, ali su se gosti oba puta uspjeli vratiti u susret, prvi put pogotkom Berardija u 53. minuti, a drugi put pogotkom Boateng iz kaznenog udarca u 92. minuti susreta.

Treba istaknuti kako su za Cagliari debitirali Darijo Srna Filip Bradarić, koji je asistirao Pavolettiju kod drugog pogotka. Srna je odigrao cijelu utakmicu, a to mu je bio prvi nastup nakon suspenzije zbog dopinga od septembra 2017. godine.

Fiorentina je na domaćem terenu razbila Chievo s 6:1, a u dresu Viola je debitirao Marko Pjaca. Za veliki trijumf Fiorentine zaslužni su Milenković, Gerson, Benassi s dva pogotka, Chiesa i Simeone.

Udinese je s 1:0 pobijedio Sampdoriju pogotkom De Paula u devetoj minuti. SPAL je također s 1:0 pobijedio Parmu, a strijelac je bio Antenucci. Utakmica Frosinonea i Bologne završila je bez pogodaka.

U svom prvom susretu u novoj sezoni Serie A, nakon što su odgodili prvo kolo, Genoa je slavila kod kuće protiv Empolija s 2:1 pogocima Piateka i Kouamea, dok je za goste pogodio Mraz. Krunić i Zukanović odigrali su cijeli susret za Empoli.

Posljednji susret drugog kola Serie A večeras od 20:45 sati igraju Roma i Atalanta.