Novi kiks Milana: Lazio slavio na San Siru nakon 30 godina!

Nogometaši Milana ponovno su razočarali. Posrnuli talijanski velikan je u 11. kolu Serie A na San Siru poražen od Lazija 2:1.

‘Rossoneri’ su nakon ovog poraza bliže zoni ispadanja, od koje ih dijeli šest bodova, nego Europi, koja im bježi osam bodova. S druge strane, Lazio je pobijedio Milan u Serie A na San Siru prvi put nakon više od 30 godina! Rimljani su ovom pobjedom stigli do četvrtog mjesta.

Gosti su poveli u 25. minuti, a strijelac je bio sjajni Ciro Immobile. Manuel Lazzari prošao je po desnoj strani i ubacio loptu na prvu stativu, gdje je talijanski napadač pogodio glavom za 1:0.

Samo tri minute kasnije Milan je izjednačio. Theo Hernandez je ubacio loptu u kazneni prostor Lazija, Krzysztof Piatek zakačio loptu, a ona je pogodila stopera Bastosa, prevarila vratara Thomasa Strakoshu i završila u mreži.

I Milan i Lazio su pokušavali stići do tri boda, ali su vratari bili na vrhu zadatka. Posebno se pamti reakcija vratara Lazija koji je s gol-crte obranio udarac Hakana Calhanoglua iz kornera.

Odluka o pobjedniku pala je u 83. minuti susreta. Jedna duga lopte stigla je do Luisa Alberta, koji je sjajno proigrao Joaquina Correu u veliku šansu, a Argentinac rutinski poslao loptu u gol nemoćnog Gianluigija Donnarumme za povijesnu pobjedu Lazija.