NOVI LIDER: Bayern preuzeo vrh tabele Bundeslige!

Nakon današnjih mečeva 25. kola njemačke Bundeslige dobili smo novog lidera. Bayern i Borussia su savili, ali Bavarci sada imaju za jedan gol bolju gol-razliku i nalaze se na vrhu tabele sa istim brojem bodova.

Bayern je rutinski kod kuće savladao Wolfsburg rezultatom 6:0. Gnabry je pogodio za 1:0 u 34., a samo tri minute kasnije Lewandowski je udvostručio prednost Bavaraca.

U drugom poluvremenu golman gostiju Casteels je četiri puta vadio loptu iz svoje mreže, a u strijelce su se upisali Rodriguez u 52., Müller u 76., Kimmich u 82. i Lewandowski u 85. minuti susreta.

Borussia, dosadašnji lider prvenstva, je kod kuće dočekala Stuttgart, a ekipa koja se grčevito bori za opstanak je zamalo zagorčala život Milionerima. Tek u finišu utakmice su ostvarili pobjedu od 3:1.