Novi poraz Portlanda, Nurkićev upisao još jedan double-double!

Portland je po turneju u Texasu zabilježeio 3 poraza i to od Dallasa, Houstona, i San Antonio Spursa, ali i pored loše forme ekipe, Nurkić je zadržao konstantnost dodavši još jedan double-double u svoju statistiku u porazu od ‘Mamuza’ 116:105.

Utakmica koju je ekipa Greg Popovicha dobila na iskustvo. Cijeli duel je protekao u izjednačenom borbi na obje strane, ali se u četvrtoj četvrtini ekipa Spursa odvojila na osjetljiviju prednost koju je zadržala do kraja.

U domaćoj ekipi najviše se istakao Aldridge sa 21 poen i 8 skokova, dok je Manu Ginobili dodao 17. Za Portland je Lillard postigao 33 poena i podijelio 5 asistencija, Turner je zabio 18, uz 4 asistencije.

Bh. div Juka Nurkić nastavio je sa dobrim partijama u najjačoj ligi na svijetu. Postigao je 12 poena i uhvatio 12 skokova, za 30 minuta igre i tako ostvario novi double-dobule učinak.