Novi poraz: Italija preokretom svladala BiH!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je drugi poraz u četvrtom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Izabranici Roberta Prosinečkog izgubili su u Torinu od Italije s 2:1. ‘Zmajevi’ su nakon prvih 45 minuta vodili s 1:0, ali na kraju ipak nisu izdržali.

BiH je povela u 33. minuti susreta. Dobru igru ‘Zmajeva’ okrunio je pogotkom Edin Džeko. Izveli su ‘Zmajevi’ sjajnu akciju, u kojoj su sudjelovali Todorović, Bešić i Višća. Posljednji je upisao asistenciju.

I u drugom dijelu ‘Zmajevi’ su prvi zaprijetili. U 46. minuti nakon centaršuta Višće, glavom najbolje loptu nije zahvatio Gojak.

Ubrzo je uslijedila kazna i izjednačujući pogodak ‘Azzurra’. Insigne je fenomenalno pogodio jedan volej nakon kornera za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Nije tim Roberta Prosinečkog pao nakon izjednačenja Italije. Stvorili su nekoliko izglednih prilika od kojih se posebno ističe šut Višće pod gredu, ali je vratar Italije odličnom intervencijom poslao loptu u korner.

U nastavku se igralo otvoreno s obje strane. Italija nije gubila nadu u preokret, a to im se isplatilo u 86. minuti kada je Verratti matirao Šehića nakon asistencije razigranog Insignea.

Italija nakon četiri kola ima maksimalnih 12 bodova i na vrhu je skupine J. Druga je Finska s devet bodova, Armenija ima šest, Grčka i BiH po četiri boda. Lihtenštajn je posljednjih bez bodova.