Novi posrtaj Bordo tima, Sarajevo osvojilo samo bod u Zvorniku

U 20. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine Drina i Sarajevo su odigrali meč bez golova na Gradskom stadionu u Zvorniku.

Bordo tim je u prvih 15 minuta imao više od igre, ali bez pravih prilika. Tek je Rustemović dalekometnim pokušajima prijetio, međutim nije bilo stvarne opasnosti po golmana Maksimovića.

U 17. minuti veliku grešku napravila je zadnja Sarajeva, Filipović je izašao sam ispred Delača, ali lopta mu je po teškom terenu pobjegla i nije je uspio iskontrolisati. Samo tri minute poslije ubacio je Filipović, a udarac jednog igrača domaćih sa pet metara odlično je odbranio Delač. Filipović je i u 23. minuti prijetio, ali pucao je pored gola.

Sarajevo je bilo potpuno bezidejno i neorganizovano u prvom poluvremenu o čemu svjedoči podatak da nisu uputili nijedan udarac u okvir gola domaćih, a tek jedan izvedeni udarac iz ugla nije bio dovoljan za nešto više, pa se na odmor otišlo bez golova.

Rezervista Stojčev je u 48. minuti šutirao sa 30 metara iz slobodnjaka, ali Maksimović je bio na mjestu. Benko je u 55. minuti dobro odigrao povratnu loptu za Okića, koji je iz vrlo dobre situacije mlako šutirao i golman Drine nije imao problema. Bila je to najbolja prilika za goste, koji su bili energičniji u nastavku meča.

Ipak, nakon kratkotrajnog bljeska gostiju uslijedio je novi loš period igre bez bilo kakvih uzbuđenja. U 82. minuti Đerić se sjurio u kazneni prostor, dobro je i šutirao, a iako je Delač zakačio loptu ona bi vjerovatno završila u golu da je sa gol crte nije izbacio Puzigaća, a pri tome je lopta zakačila i stativu.

U 89. minuti Bordo tim je imao najveću šansu. Kallasi je centrirao sa desne strane, a Bekić je glavom šutirao pored gola. Ostalo je do kraja 0:0, rezultat kojim gosti još i mogu biti zadovoljni s obzirom na prikazano.

Drina 0:0 Sarajevo

Stadion: Gradski stadion u Zvorniku