Novi show Messija, Suarez majstorijom obilježio pobjedu protiv Mallorce

Nogometaši Barcelone slavili su večeras na domaćem terenu protiv Mallorce rezultatom 5:2 u 15. kolu španske La Lige.

Domaćin je poveo u sedmoj minuti susreta. Odlično je Ter Stegen dugom loptom uposlio Griezmanna koji matira nemoćnog golmana gostujuće ekipe.

Zatim je na scenu stupio službeno najbolji igrač svijeta. Messi je prvo u 17. minuti susreta odlično šutirao izvan šesnaesterca i matirao nemoćnog golmana Mallorce.

Gosti su smanjili preko Budimira u 35. minuti, a onda je šest minuta kasnije ponovo briljirao Messi. Postigao je pogodak za 3:1 u 41. minuti susreta, ponovo udarcem izvan šesnaesterca.

Luis Suarez je dvije minute kasnije kasnije postigao i četvrti pogodak za Barcelonu. Urugvajac je bio strijelac jednog od najatraktvinijih golova ove sezone.

U drugom poluvremenu smo vidjeli još dva pogotka. Budimir je pogodio u 64. minuti za goste, a Messi je u 83. minuti kompletirao hat-trick za konačnih 5:2.