Nurkić najefikasniji u pobjedi Blazersa protiv Rocketsa!

Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Houston Rocketsa rezultatom 110:101. Ovim trijumfom su se bar donekle iskupili za poraz od Thundera.

Od samog početka se igrala izjednačena utakmica. U drugoj četvrtini domaća ekipa pravi nešto veću prednost koja je bila nedostižna za Rocketse. Sve što su uspjeli jeste da smanje razliku na devet poena.

Najefikasniji i najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je fenomenalni Jusuf Nurkić. Centar je zabilježio double-double učinak s 25 poena i 15 skokova, a tome je dodao i tri asistencije. Sve to je postigao za svega 31 minutu provedenu na parketu.

Kod gostiju je briljirao James Harden. Za 36 minuta postigao je čak 38 poena te upisao sedam asistencija i pet skokova. Istakao se i Austin Rivers s 21 poenom.