Nurkić ostvario svoj 35. double-doubleu pobjedi protiv Dallasa!

Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu ekipu Dallas Mavericksa rezultatom 126:118 a još jednu odličnu partiju pružio je centar Jusuf Nurkić.

Blazersi su fenomenalno odigrali prvo poluvrijeme i može se reći da su već u tom dijelu meča “rezervisali” pobjedu. Na samom otvaranju igrali su sjajno u odbrani i dopustili gostima svega 17 poena u prvoj četvrtini.

Potom su se raspucali u napadu u drugoj dionici. Postigli su čak 39 poena i prednost uoči odlaska na odmor bila je 13 poena. Mavericksi su tek u nastavku meča proigrali, ali su imali snage tek da ublaže poraz, njihov drugi uzastopni.

Damian Lillard je bio najbolji igrač utakmice s double-double učinkom od 33 poena i 12 asistencija. Slovenac Luka Dončić je bio najefikasniji kod gostiju s 24 poena, a pomoć je imao još samo u Justinu Jackson koji je ubacio 21.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić je igrao samo 22 minute, ali je to bilo dovoljno da izdominira pod koševima zabilježivši 10 skokova. Tome je dodao i 13 poena za svoj jubilarni 35. double-double ove sezone. Inače, Nurkić uopšte nije igrao posljednju četvrtinu.