Od 2:0 do 2:3! Nevjerovatan preokret Reala za velika tri boda protiv Villarreala!

U 24. kolu španske Primera lige na El Madrigalu su se sastali Villarreal i Real Madrid. U sjajnoj utakmici punoj golova i preokreta, gosti iz Madrida su slavili pobjedu, iako su imali dva gola zasotatka, baš kao i proiv Valencije u srijedu.

Žuta podmornica je došla u prednost u 50. minuti preko Triguerosa. Samo 6 minuta kasnije Bakambu udvostručuje prednost za veliku radost domaćih navijača. Nije se dugo čekalo na odgovor Reala. U 64. minuti Gareth Bale sjajno glavom pogađa i smanjuje na 2:1.

Potom je uslijedila totalna ofanziva Madriđana, koja im se isplatila u 74. minuti kada Ronaldo s penala izjednačuje na 2:2. Potpuni preokret donio je rezervista Morata u 83. minuti nakon sjajnog centaršuta Marcela.

Bila je ovo vrlo važna pobjeda Reala kojom se vratio se na prvo mjesto prvenstvene tabele sa 55 osvojenih bodova. Barcelona na drugom mjestu ima bod manje i utakmicu manje.