Odbojkaši Srbije pobjedom u finalu protiv Slovenije postali prvaci Evrope!

Odbojkaška reprezentacija Srbije novi je prvak Evrope nakon što su danas savladali Sloveniju u velikom finalu Evropskog prvenstva sa 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:19).

Nije se činilo da će biti tako ubjedljiv trijumf nakon samog početka meča. Prijem Slovenije je perfektno funkcionisao, njihovi napadi uglavnom su išli “kroz sredinu” pa su osvojili prvi set i to dosta ubjedljivo.

U drugom setu je Srbija bila izuzetno dominantna, a osvojili su osam direktnih poena iz bloka za izjednačenje u meču.

Nije Slovenija pronalazila način da zaustavi raspoložene srbijanske odbojkaše pa su brzo bili u zaostatku u setovima, a onda su doživjeli i uvjerljiv poraz.

Srbiji je ovo biti četvrto finale i treća osvojena zlatna medalja na prvenstvima Starog kontineta, dok je Slovencima ovo bila druga borba za najsjajnije odličje.