Odličan nastup Damira Džumhura, ali protiv Federera nije mogao

Ponos nacije je danas na Philippe Chatrieru odigrao meč protiv legendarnog Rogera Federera u okviru 3.kola Roland Garrosa. Na kraju očekivano prolaz u osminu finala izborio vjerovatno najbolji teniser u historiji. Po setovima je bilo, 6:4, 6:3, 6:2.

Bez obzira na poraz, Džumhur je napravio još jedan historijski rezultat. Sarajliju je danas gledala čitava planeta, a on je u nekoliko navrata pokazao da u narednom periodu možemo očekivati velike rezultate, možda već na Wimbledonu gdje je izborio plasman u glavni žrijeb. Danas je odigrao nekoliko spektakularnih poena.

Džumhur je dobro počeo meč, poveo sa 2:1, a onda je Federer napravio ključni break za prvi set. Završilo je 6:4 uz sjajnu igru našeg igrača, koji je u nekoliko navrata izmamio ovacije na centralnom terenu.

Na početku drugog seta Federer je odmah napravio break, što se kasnije ispostavilo kao ključni detalj drugog seta. Odmah je pokušao uzvratiti Damir, imao je dvije break lopte, ali je Federer to spasio i poveo 2:0. Džumhur se brzo oporavio i smanjio na 2:1.

U četvrtom gemu Damir je odigrao dva čarobna poena, ponovo propustio break loptu, pa je Federer poveo sa 3:1, a zatim je napravio novi break. Kod 5:1 Džumhur je napokon napravio break, smanjio na 5:3, ali je u narednom Federer napravio novi i dobio drugi set sa 6:3.

Federer u trećem setu oduzima servis Damiru u četvrtom gemu, te osvaja gem na svoj servis za prednost od 4:1. Više povratka  za Džumhura nije bilo, pa je jedan od najboljih tenisera svih vremena priveo set kraju sa 6:2 i konačnih 3:0.