Odlični Edin Džeko donio Romi još jednu pobjedu u Seriji A

Nogometaši Rome pobijedili su na Via del Mareu u okviru šestog kola Serije A ekipu Leccea rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu nije bilo velikih prilika za postizanje gola. Roma je dominirala u posjedu lopte, ali je Lecce bio opasniji te se istakao gostujući golman Lopez s pet dobrih intervencija.

Igrao se 56. minut kada su gosti stigli u vodstvo. Mkhitaryan je probio po desnoj strani pa uputio centaršut u srce šesnaesterca. Tamo je na pravom mjestu bio kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko i rutinskim udarcem glavom donio, ispostavit će se, pobjedu Romi.

U posljednjih devet utakmica za Romu i ‘Zmajeve’ Džeko je bio strijelac na njih čak sedam. Ujedno mu je ovo bio peti gol za Vučicu ove sezone u svim takmičenjima.

Roma se s današnjom pobjedom probila na peto mjesto Serije A, dok je Lecce pao na 15. poziciju.