Odlični Kolašinac asistent za pobjednički gol Schalkea

U okviru 25. kola njemačke Bundeslige, ekipa Schalkea našeg Seada Kolašinca, je gostovala neugodnom i ove sezone vrlo dobrom Augsburgu.

Ali nije baš najbolje krenulo po goste iz Gelsenkirchena obzirom da su domaći već u 5. minuti poveli sa 1:0 golom Wernera, nakon greške gostujuće odbrane. Nakon toga uslijedili su brojni ataci Schalkea, a izjednačenje je stiglo preko Huntelaara, koji jednu odbijenu loptu posprema u mrežu nakon dalekometnog udarca Boatenga.

U drugo poluvrijeme igrači Schalke su ušli angažovanije, što im se isplatilo već nakon četiri minute igre u nastavku. Akciju je povukao Draxler, dodao do bh. reprezentativaca Seada Kolašinaca koji asistira Holanđaninu za njegov drugi gol na ovome susretu i potpuni preokret fudbalera rudara iz Gelsenkirchena i vrijedna tri boda.

Ovom pobjedom ekipa Schalkea je ponovo zasjela na treće mjesto bundesligaške tabele. Sead Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta.