On ne misli stati: Kerim Alajbegović ponovo učinio Bosnu i Hercegovinu ponosnom!

Kerim Alajbegović je igrač od kojeg se u budućnosti očekuju zaista velike stvari, ali naravno samo ih radom može postići, a itekako je u periodu iza nas pokazao da voli raditi.

Naime, Alajbegović je ovog ljeta odlučio Bayer Leverkusen zamijeniti RB Salzburgom. Jasno, to je uradio kako bi imao dosta veću minutažu, dok se treba reći da mu ide sjajno u Austriji.

Ovih dana je reprezentacija BiH razbila San Marino sa 6:0 u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, te je najbolji pojedinac bio upravo Kerim. On je lijepim potezima u svom debiju za ‘Zmajeve’ oduševljavao publiku, a na kraju je postigao pogodak i upisao asistenciju.

Međutim, čak ni to nije sve. Kerim Alajbegović zaista nastavlja činiti Bosnu i Hercegovinu ponosnom. Naime, CIES je objavio listu TOP 20 napadački orjentisanih nogometaša koji ne igraju u Ligama petice.

Prvi na toj listi je upravo Kerim Alajbegović čiji je index 79,4 od mogućih 100, a drugoplasirani je recimo Rayan Vitor iz Vasco de Game koji ima index 70,8.

Večeras popularni ‘Zmajevi’ u Zenici dočekuju reprezentaciju Austrije u izuzetno važnoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, te se mnogi nadaju da će mlada zvijezda RB Salzburga ponovo zablistati.

OSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime