Nema dileme kako je njemači stručnjak Hansi Flick izvukao i još uvijek izvlači maksimum iz momčadi Barcelone koja je nakon dugo godina ponovo konkurent za najveće trofeje.
Flick se našao u nezavidnoj poziciji kada Barcelona nije mogla dovoditi prevelika pojačanja, a prepoznatljivom disciplinom je preporodio pojedince i dao im nove uloge.
Među njima je i jedan “tihi heroj” i nogometaš koji je bio i ostao od velike pomoći Nijemcu u teškim trenucima i problemima sa povredama. Upravo je trener blokirao njegov transfer minule zime, ali i ljeta, no, sada već tu ništa ne može.
Ipak, Eric Garcia će poočetkom ljeta napustiti Camp Nou, ali neće otići iz Katalonije budući da navodno seli u Gironu, kolektiv koji ga želi već neko vrijeme i to u stalnom transferu.
Španac se dokazao i na posudbi u Gironi, dok je kvalitet demonstrirao i u ‘Blaugrani’ čija uprava ipak ima druge zamisli i od njegovog odlaska će finansirati druge transfere.
Očekuje se da Barcelona zaradi oko 20 miliona eura od prodaje 24-godišnjaka i polaznika čuvene La Masije iza kojeg je zavidno iskustvo igranja u La Ligi i Premier ligi.
Ugovor mu ističe 2026. godine i sportski sektor tako koristi posljednju priliku da unovči univerzalnog centralnog defanzivca koji je ove sezone odigrao 33 utakmice u svim takmičenjima.