Osijek nadigrao Rijeku i slavio pobjedu koja garantuje treću poziciju!

Osijek je u sklopu 34. kola HNL lige savladao u Gradskom vrtu ekipu Rijeke i na taj način stigao do treće pozicije na tabeli.

Poveli su Riječani rano, u 11. minuti golom Antonija Mirka-Čolaka, ali je brzo Mirko Marić poravnao u 24. minuti. Prijelomni detalj utakmice dogodio se u 38. minuti susreta.

Nakon kraćeg naguravanja drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton zaradio veznjak Rijeke Domagoj Pavičić. Momčad Dine Skendera znala je iskoristiti brojčanu premoć na terenu pa je odmah početkom nastavka. u 48. minuti došla do potpunog preokreta.

Strijelac je ponovno bio Mirko Marić koji je tako došao do svog 18. pogotka sezone i time prestigao Miju Caktaša u ludoj borbi za Zlatnu kopačku HNL.-a.

Osijek je nakon ovog kola na trećoj poziciji ispred Hajduka sa nešto boljom gol razlikom, dok je Rijeka na drugoj sa četiri boda prednosti u odnosu na današnjeg rivala.

Od ostalih susreta, Slaven Belupo je kao domaćin remizirao sa Lokomotivom Zagreb 1:1, dok je Dinamo očekivano savladao Goricu 3:1.