Oslabljeni Lazio čuvao nulu na Allianz stadionu, a zatim u posljednjim minutama poklonio pobjedu Juventusu

191024Juventus

Nogometaši torinskog Juventusa savladali su na svom Allianz stadionu ekipu Lazija rezultatom 1:0 u utakmici osmog kola italijanske Serie A.

‘Stara dama’ je večeras teškom mukom došla do sva tri boda i pored činjenice da su gosti iz Rima od 24. minuta susreta bili znatno oslabljeni, obzirom da je crveni karton dobio Romagnoli.

Slobodan udarac nakon toga izveo je Dušan Vlahović, ali Srbin šutira malo iznad gola Provedela. Pred kraj poluvremena zaprijetio je i Gati, čiji pokušaj glavom također završava preko prečke.

Sve nade Juventus je kao i obično polagao u Vlahovića, koji početkom drugog dijela igre promašuje najbolju šansu na utakmici, odnosno pogađa prečku gostiju.

Pokušavao je domaćin da zabije pogodak, no to im nije polazilo za rukom sve do 85. minuta. Tada je Mario Gila imao zaista nespretnu reakciju i loptu je poslao u vlastitu mrežu za konačnih 1:0 i trijumf Juvea.

Juventus se poslije večerašnje pobjede nalazi na liderskoj poziciji tabele Serie A sa 16 osvojenih bodova. Lazio je peti sa 13 bodova na svom kontu.